Proč mít myčku

Proč mít myčku

Myčka je dnes pro řadu lidí nedílnou součástí domácnosti, přesto s jejím pořízením řada lidí stále váhá. Důvody mohou být různé – vysoké náklady na pořízení a následný provoz, prostorová náročnost, nedostatečná kapacita myčky či strach z nedokonale umytého nádobí. Tyto obavy jsou ale naprosto zbytečné. Studie uvádějí, že úspora vody oproti mytí v ruce je až pětinásobná, elektrické energie spotřebují okolo 1kWh, a díky úzké verzi se vejde snad do každé kuchyně.

V úspornosti myčka s přehledem vede nad tradičním ručním mytím, kdy se spotřeba vody pohybuje od 40 litrů. Někteří výrobci, například Whirlpool či Bauknecht, nabízejí spotřebiče se spotřebou pouhých 6 litrů vody. „Díky revolučnímu systému recyklace vody spotřebuje program Eco pouhých 6 litrů, tedy mnohem méně, než jakákoliv jiná myčka na trhu. Voda z posledního oplachu je přefiltrována a zůstává uložena ve speciálním zásobníku pro následné použití při předmytí během dalšího cyklu. Aby bylo možné zaručit její absolutní čistotu, zásobník vodu automaticky vypustí, pokud myčka nebyla použita během tří posledních dnů,“ vysvětluje Ján Živný, marketingový ředitel Whirlpool CR. Spotřeba energie se pohybuje okolo 1kWh. Největším nákladem se tak stávají čisticí prostředky, které jsou potřebné u obou způsobů mytí.

Myčky nádobí jsou na trhu ve dvou variantách – vestavné a volně stojící v rozměrech 60 a 45 cm šířky. Právě úzké myčky se šířkou 45 cm se hodí i pro malé byty a často bývají umisťovány například do panelových bytů. Kapacita standardních 60 cm myček je až 14 sad nádobí, u úzkých myček až 10 sad nádobí. Zákazník se tak nedostatečné kapacity rozhodně nemusí bát.

Silným argumentem pro pořízení je také kvalita mytí. Myčky dnes využívají řadu technologií a funkcí, které efektivitu mytí výrazně zvyšují. Za zmínku jistě stojí technologie PowerClean, která využívá vysokotlakých vodních trysek ve spodním koši či na zadní straně myčky. Ty jsou schopny umýt i připečené pekáče a hrnce. Dále mohou myčky využívat sílu páry. “Během mycího cyklu vytváří myčka AquaSteam páru, která změkčuje zaschlé zbytky. Jemnost páry je ideální také pro choulostivé kousky nádobí, jako je například sklo. Pára navíc během mytí pomáhá odstraňovat bakterie a nádobí dezinfikuje,“ vysvětluje Stanislav Brázda, key account značky Bauknecht.

Whirlpool ADP 688

Myčka ADP 688 s šířkou 45 cm pojme 10 sad nádobí. Je vybavena Autosenzorem, který podle stupně zašpinění nastaví teplotu vody a délku mytí. Díky funkci Anti-bacteria garantuje myčka odstranění dokonalé bakterií z nádobí. Spotřeba elektrické energie je 0,91 kWh a spotřeba vody 13 litrů. K dostání v bílém a nerezovém provedení. Doporučená maloobchodní cena je 13 990 kč.

Proč mít myčku (http://blog.mapaobchodu.cz)

Myčka nádobí Bauknecht GSXP 6143 TR

Plně integrovaná myčka nádobí se standardním rozměrem 60 cm nabízí řadu chytrých řešení pro pohodlnou domácnost. Technologie Green Intelligence™ automaticky přizpůsobí množství vody, teplotu a mycí program stupni znečištění nádobí a neustále zajišťuje, aby nebylo spotřebováno více energie, vody a času, než je nezbytně třeba. Další inovace PowerClean™ Max v názvu skrývá 24 rotujících vysokotlakých trysek v zadní části spodního koše, které zajišťují spolehlivé vyčištění i silně znečištěného nádobí a zaschlé nečistoty odstraňují o 35 % efektivněji, než běžné myčky. A při stejné spotřebě vody! Mytí v páře AquaSteam je vhodné pro mytí křehkých kusů nádobí, pro uvolňování přischlých zbytků a odstraňování bakterií. Třetí zásuvka na příbory ProComfort umožňuje nejen jich dokonalé umytí, ale po odstranění obvyklého košíku na příbory získáváte nyní ve spodním koši místo až pro 13 jídelních souprav. Doporučená maoloobchodní cena je 19 990 Kč.

Proč mít myčku (http://blog.mapaobchodu.cz)

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů