Levi’s kolekce z recyklovaných PET lahví

Levi’s kolekce z recyklovaných PET lahví

Myslíte si, že jste slyšeli již o všech materiálech, které mohou být využívány při výrobě oblečení, co nosíte? Že dokonale znáte složení výrobků z nejrůznějších druhů látek, protože si je přečtete na cedulce? Tak pozor. Největší novinku příští sezony uvede světoznámá značka, jejíž historie sahá daleko do minulosti a jejíž výrobky si kupovali vaši prapředci. Značka Levi’s® přijde na trh s džínami, které budou vyrobeny z recyklovaného materiálu. Ptáte se z jakého? Jedná se o PET lahve a obaly od jídel. Tyto jeansové výrobky se na trhu objeví již v jarní kolekci 2013 a vy si na ně ještě chvíli počkáte. To ale neznamená, že se nemůžete těšit.

Levi’s kolekce z recyklovaných PET lahví (http://blog.mapaobchodu.cz)

Levi’s® se pro naše životní prostředí snaží udělat něco dobrého a je jen na nás jestli této značce pomůžeme. Takto vyrobené oděvy budou samozřejmě splňovat veškeré normy a požadavky, které jistě budou nejvyšší, tak, aby byl zákazník vždy spokojen.

Levi’s kolekce z recyklovaných PET lahví (http://blog.mapaobchodu.cz)

A kolik recyklovaného odpadu se na výrobu jarní kolekce použije? Bude to 3,5 miliónů recyklovaných lahví. Již nyní se odpad z PET lahví sbírá po celém USA a je tříděn podle barev a drcen na malé vločky. Tyto vločky jsou pak zpracovány do polyesterových vláken a ty jsou pak smíchány s vláknem bavlněným. Z takto vyrobeného materiálu vznikají neuvěřitelně příjemné materiály, které si oblíbíte na první dotek.

I vy, stejně jako zákazníci po celém světě, můžete očekávat dámské Levi’s® Boyfriend Skinny či pánské Skinny džíny Levi’s® 511TM.

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů