CCC Boty - Jak správně pečovat o obuv v podzimních měsících

CCC Boty - Jak správně pečovat o obuv v podzimních měsících

Počasí se nám pomalu ochlazuje a na chladnější a sychravější období bychom měli připravit nejen naší pleť, ale i naší obuv, která v podzimních a zimních měsících prochází mnoha zkouškami v podobě deště, bláta a sněhu. Společnost CCC Boty vám přinší pár triků a tipů, jak si udržet boty ve „formě“ více než jednu sezónu.

CCC Boty - Jak správně pečovat o obuv v podzimních měsících (http://blog.mapaobchodu.cz)

Dobrá impregnace je základ

Větru a dešti neporučíte, takže základní pravidlo zní: dobrá a včasná impregnace. Ta pomůže udržet kožené a semišové boty v suchu. Univerzální impregnace nemusí být vždy pro vaše boty ta nejlepší. „Vyberte si proto impregnační přípravek, který je určen přesně na materiál vašich bot,“ říká Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty. „Pokud máte nové boty, naimpregnujte na ně minimálně tři vrstvy, než vyrazíte na první vycházku,“ dodává. Máte-li kožené boty, tak ty kromě impregnace natřete také krémem. Bohatě vám postačí stará dobrá modrá indulona, která dodá botám skvělý lesk. Oblíbený podzimní materiál semiš je sice velice módní, ale o to hůře se čistí. Pokud máte boty silněji znečištěné, tak je nejlepší je vyčistit houbičkou namočenou do mýdlové vody. Zaschlé bláto odstraníte gumovým nebo krepovým kartáčem, který boty očistí a nepoškodí jemnou strukturu semiše. Semiš lze vyčistit i suchou pěnou na koberce.

Zapomeňte na topení

Pokud máte ve svém botníku kožené boty, tak je nikdy nesušte v blízkosti topení. Může se stát, že teplo poruší a zkrabatí kůži. Na promočené boty nejlépe platí osvědčení trik s novinami, které krásně absorbují vlhkost. Aby si boty udržely svůj tvar, je dobré použít tzv. napínáky. Možná se vám mohou zdát trochu zastaralé, ale věřte, že výborně plní svůj účel a pomohou botám udržet původní tvar. I v zimních měsících se nám potí nohy, protože chodíme v uzavřené obuvi po celý den. Pořiďte si tedy kvalitní antibakteriální sprej. Ten aplikujte na boty jednou až dvakrát týdně. Kdo si chce zajistit větší komfort i při chůzi, by si měl pořídit antibakteriální a protizápachové vložky. Dobrým trikem je také všestranná jedlá sůl, která dělá se zápachem zázraky. Nasypejte jeden balíček do každé boty a nechte přes noc působit. Boty jedlá sůl sice neprovoní, ale zbaví je nepříjemného odéru. Praktickým neutralizátorem pachů je rovněž octová voda, působící také proti plísním.

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů