LUSH vyhlásil odměnu pro všechny ochránce práv zviřat

LUSH vyhlásil odměnu pro všechny ochránce práv zviřat

TZ – Společnost Lush vyhlásila odměnu 250.000 £, aby vymýtila pokusy na zvířatech

Lush jako známý bojovník za práva zvířat se společně s magazínem Ethical Consumer rozhodl odměnit skupiny nebo jednotlivce, kteří se angažují v oblasti vědeckého výzkumu, zvyšování povědomí a lobování za zákaz pokusů na zvířatech. Spojení Lush a Ethical Consumer zaručí, že celý proces bude nestranný, důsledný a s komplexním rozsahem. Cena 250.000 liber je největší cena v alternativním testovacím sektoru, která tak vyvíjí tlak na bezpečné testování spotřebitelských výrobků alternativními způsoby, ze kterých jsou vynechány testy na zvířatech. Ceny budou rozdány v Londýně v listopadu 2012. Vítězové budou vybráni porotou sestávající ze známých osobností ze světa ochrany zvířat a vědecké komunity.

LUSH vyhlásil odměnu pro všechny ochránce práv zviřat (http://blog.mapaobchodu.cz)

Ceny budou uděleny v těchto kategoriích:

• Věda – vývoj náhradních metod bez pokusů na zvířatech

• Školení  – školení výzkumných pracovníků v metodách bez použití zvířat

• Lobování – politické zásahy na podporu využívání náhrad

• Veřejné povědomí – veřejná osvěta o probíhajícím testování

• Cena pro mladého výzkumníka – pro pět postgraduálních studentů specializujících se na výzkum náhradních metod testování

Už je kolem stovky nominovaných z Ameriky, Francie, Portugalska, Irska, Monaka a Anglie. Zbývá jen měsíc na to, abyste třeba i vy nominovali někoho, o kom víte, že se tímto tématem zabývá a podílí se na něm. Prvního září se uzavírají nominace a v listopadu se dozvíme o prvních vítězích – nebo můžete nominovat i sami sebe, pokud si myslíte, že na to máte!

Zdroj: http://www.mapaobchodu.cz/…/13501/lush/

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů