V obýváku s Marilyn Monroe se značkou GANT

V obýváku s Marilyn Monroe se značkou GANT

Vydáte-li se v pátek 29. dubna mezi 13:00 a 16:00 okouknout letní kolekce do pražské Nákupní galerie Myslbek, možná narazíte na Marilyn Monroe, jak nese kávu svému muži Arthurovi Millerovi, který na stroji zrovna vyťukává scénář k filmu Mustangové. A když pěkně poprosíte, rozmarná diva se s vámi i vyfotí.

Žádné obavy, vaše oblíbená nákupní galerie Na Příkopech bude cestovat v čase jen obrazně díky nové retro kolekci návrháře Michaela Bastiana pro značku GANT a otevření jejího nového obchodu v pasáži Myslbek. Právě slavný hollywoodský pár přezdívaný ve své době také „největší americká hlava a nejkrásnější americké tělo“ inspiroval Michaela Bastiana při tvorbě letních oděvů. Je tudíž nasnadě, že to budou oni, kdo zákazníky přivítá v dokonale osvětlených prostorách nové prodejny GANT Woman o rozloze devadesáti metrů čtverečních. Ty zabere převážně aktuální kolekce dámského oblečení a stylových doplňků z linií Collegiate, Yacht Club či plážové módy Preppy surf i velmi luxusní kousky z řady GANT Collection.

Díky atmosféře padesátých let, která ze šatů i stylových doplňků dýchá, si lze v modelech připadat jako královna stříbrného plátna sama, nebo možná jako její fiktivní mladší sestra. Nemusíte se však bát, že co bude v nostalgické náladě až snově stylizované prodejny při zkoušení vypadat božsky, to při návratu do „reálného světa“ ztratí svůj lesk a vaše hvězdné kouzlo tak vybledne. Nový obchod GANT v Nákupní galerii Myslbek je totiž první prodejnou v ČR, jež je kompletně vybavena osvětlením s LED optickým systémem, který ukazuje zboží v ještě reálnějších barvách. Téměř jako by si zákazníci oblečení vybírali přímo na denním světle. Osvětlení s realizovaným LED optickým systémem totiž nasvítí jen to, co opravdu má – nabídne tak skutečně kontrastní barvy a zvýrazní strukturu použitých materiálů.

Značka Gant si vybrala tento druh osvětlení rovněž z důvodů jejich energetické nenáročnosti, aby tak svým ekologickým přístupem přispěla k udržitelnému rozvoji. Pořizovací náklady LED technologie jsou sice dvojnásobné oproti běžným svítidlům, jejich životnost je však 5× vyšší a ročně ušetří v tomto případě třicet procent energie ve srovnání s výbojkami. Navíc LED osvětlení nevyzařuje teplo jako klasické výbojky či žárovky, takže v letních měsících se obchod nemusí tolik chladit klimatizací. Bílou otvírací pásku nového obchodu, který nemá svou energetickou šetrností a světelným konceptem v Česku ani v celé Evropě obdoby, přestřihne v jednu hodinu odpoledne herečka Tereza Brodská, která si značku GANT oblíbila pro její nezaměnitelnost. Páteční slavnostní otevření si s ní i Marilyn můžete užít od momentu střihnutí nůžkami až do 16:00.

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů