Vyberte si sušičku - Bauknecht

Vyberte si sušičku - Bauknecht

Jestliže potřebujete mít suché prádlo během krátké doby, zvolte si sušičku, která tuto práci vykoná za chvíli.

Vyberte si sušičku - Bauknecht (http://blog.mapaobchodu.cz)

Eva Kučmášová za značku Bauknecht radí:

1. Zvažte, zda si chcete pořídíte kombinovanou pračku se sušičkou nebo zda si k pračce pořídíte samostatně stojící sušičku. Kombinované pračky bývají využívány v menších koupelnách, počítejte ale s tím, že v nich budete muset vyprané prádlo rozložit na menší dávky. Chcete-li tedy ušetřit prostor v koupelně a přitom usušit vyprané prádlo najednou, nabízí se vhodnější řešení. Pořiďte si sušičku s větší kapacitou (obvykle 6 až 7 kg, ale i 9 kg prádla), kterou můžete umístit na pračku. Poslouží vám k tomu výsuvný „mezikus“, který nabízejí někteří výrobci. Díky jeho použití navíc získáte praktický odkládací prostor.

2. V souvislosti se sušičkami se obecně mluvilo o dvou typech – odvětrávacích a kondenzačních. Naprostá většina samostatně stojících sušiček ale v dnešní době patří k modelům kondenzačním. Zatímco u odvětrávacích je nutné páru ze sušičky odvézt pomocí komínu ven z místnosti, kondenzační sušička páru na konci cyklu ochlazením opět vysráží na vodu, která je pak zachycena do nádoby nebo přímo pumpována do odpadu. Je na vás, zda si sušičku připojíte na odpad nebo po každém sušení vodu jednoduše vylijete.

3. Věnujte pozornost energetické náročnosti. Sušičky se již běžně řadí mezi energeticky úsporné spotřebiče. Obvyklá spotřeba energie se pohybuje okolo 4kWh. Lze ji však ještě snížit. Například tím, že si pořídíte sušičku s tepelným čerpadlem, třeba model TRKA – HP 7781, jehož spotřeba je 1,37 kWh (při referenčním programu).

4. Vybírejte si sušičku na míru. Každý má jiné potřeby a odpovídá tomu i široká nabídka sušiček, které se liší nejen kapacitou, ale i funkcemi, které jsou přizpůsobené jak velkým rodinám, tak i přibývajícím singles domácnostem. Sušičky díky vyspělým senzorovým technologiím zajistí usušení prádla do optimální vlhkosti a nepřesuší ho. Bude tedy jemné, měkké a bude se vám lépe žehlit. Sušičku používáte i proto, aby vám ušetřila čas.

5. Pračka i sušička jsou výraznou součástí interiéru vašeho domova. Vybírejte proto i s ohledem na jejich vzhled. Sada pračky a sušičky, které k sobě patří, se může stát atraktivním a užitečným prvkem vaší koupelny.

Sušička Bauknecht TRKA-HP 7781

Sušička s tepelným čerpadlem nabízí technologii Green Intelligence, která šetří čas a energii díky neustále kotrole vlhkosti prádla, kterému přizpůsobuje celý proces sušení. Buben s kapacitou 121 litrů vysuší až 7 kg prádla a sušička nabízí 14 programů včetně funkce proti mačkání. Spotřeba energie při referenčním programu je 1,37 kWh.

Zdroj: http://www.mapaobchodu.cz/…y/bauknecht/

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů