Bankomaty: Vede státe Česká spořitelna

Bankomaty: Vede státe Česká spořitelna

Doba, kdy se člověk bez hotovosti v obchodě neobešel je pryč. Téměř každý obchod, ať už kamenný nebo internetový, dnes umožňuje platit za zboží či služby platební kartou. Stále se však ještě můžete setkat s případy, kdy Vám malý kousek plastu nepomůže a bude fyzicky potřebovat peníze. Pokud tato situace nastane máte dvě možnosti. Buďto máte připravenou naditou peněženku anebo si najdete nejbližší bankomat a skočíte si peníze vybrat.

V České republice platí, že bankomaty si většinou vybíráme podle banky, ve které máme účet a která nám vystavila danou kartu. Některé banky, např. mBank, u prvních několika výběrů nerozlišuje typ bankomatu, u jiných bank si však za výběr z cizího bankomatu nepříjemně připlatíte.

Nejspojenější mohou být klienti České spořitelny, banky ČSOB, Komerční banky a GE Money Bank. To jsou totiž bankovní ústavy, které mají největší počet svých bankomatů na území české republiky.

Největší počet bankomatů má podle serveru www.bankomatyvcr.cz Česká spořitelna a to před 1200 přístrojů. Nikdo další hranici 1000 bankomatů v ČR zatím nepřekonal, ale lehce se jí blíží právě ČSOB či KB.

zdroj: http://www.bankomatyvcr.cz/nejvice/, http://www.mapaobchodu.cz/…komaty-csob/, http://www.mapaobchodu.cz/…-money-bank/

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů