Jak na výběr plesových šatů? Baronesa, Praha Park Hostivař

Jak na výběr plesových šatů? Baronesa, Praha Park Hostivař

Jak na výběr plesových šatů? Baronesa, Praha Park Hostivař (http://blog.mapaobchodu.cz)Plesová sezona vrcholí a milovníci společenských tanců mají žně. A nejen oni. Toto období si užívají i společenské dívky a ženy, které nevynechají příležitost, aby se ve společnosti ukázaly v plesových šatech. Proto můžete na plesech narazit na opravdové skvosty, a to nejen v pozitivním smyslu slova. Špatně padnoucí šaty a nevhodně volené střihy jsou velkým nešvarem plesových sálů. Proto jsme ve spolupráci s Helenou Šikalovou z obchodu Baronesa Park Hostivař, odbornicí na plesovou módu, připravili malého průvodce, který vám pomůže na velkých společenských událostech zazářit v tom nejlepším světle.

1. Odborník ví víc

Většina žen prožila tu bezmoc, když celé dny chodily po obchodech ve snaze najít ty ideální plesové šaty, minimálně, když sháněly ty maturitní. Každá žena má určitou představu o tom, co hledá, a vzhledem k omezené nabídce ji obchody zpravidla nedokážou uspokojit. „Ideální je navštívit obchod specializovaný na plesovou módu. Tam vám dokážou nejlépe poradit, co vám sluší a zda je vaše představa vůbec vhodná pro vaši postavu. Navíc tam najdete nejširší výběr šatů a můžete si tak snáze udělat představu o jednotlivých typech šatů,“ radí Helena Šikalovoá z obchodu Baronesa Park Hostivař.

2. Vybírejte šaty ve své cenové kategorii

Plesové šaty nejsou levná záležitost a jejich ceny mohou i v běžných obchodech dosahovat až desítek tisíc korun. Následuje proto opravdu selská rada: Nezamilujte se do šatů, které si nemůžete dovolit, raději se jim obloukem vyhýbejte. Vážně! A raději se úplně vyhýbejte obchodům a sekcím, které obsahují drahé šaty. Naopak si zkoušejte jen ty, které si dovolit můžete. Plesové šaty jsou velmi slušivé a samotnou vás určitě překvapí, jak vám sluší ty, o kterých byste jinak ani neuvažovala.

3. Svou postavu nezapřete

Zkuste se zamyslet nad typem své postavy, než se vrhnete na vybírání. U plesových šatů je přizpůsobení jejich střihu postavě nositelky zcela zásadní a nepostradatelnou složkou jejich výběru. Každé postavě totiž lichotí něco jiného a nevhodný střih by jí naopak mohl ublížit. Kazetové šaty dají vyniknout štíhlé postavě bez výraznějších ženských tvarů, střihy do áčka pak dávají sluší především ženám s výraznými boky a naopak třeba menším poprsím. Ženy s většími prsy by ideálně měly volt šaty bez výstřihů, nádherně vypadají střihy s takzvaným stojáčkem. Vyhýbat by se měly naopak hlubokým výstřihům, které by mohly působit vulgárně a nevhodně.

4. Podtrhněte svou krásu správnými materiály

U plesových šatů je třeba dbát i na správný výběr materiálu. Lesklé látky přitahují pozornost a zároveň se pod nimi neutají téměř žádný nedostatek, matné naopak vypadají jemněji a jsou mnohem lichotivější k postavě. Zvažte proto správnou kombinaci látek tak, abyste podtrhla své přednosti a nenápadně zamaskovala své nedostatky, a budete hvězdou parketu. Většinou si dívky pamatují nákup šatů na maturitní ples, mnoho z nich se nad fotografiemi navíc směje, jak si mohly to či ono vzít na sebe. Vkus i trendy se totiž mění a co se nám jednou zdálo nepřekonatelné, teď už může působit jako ze starého filmu. „Ani plesové šaty totiž nejsou kousek, který si koupíte jednou za život, i ony vycházejí z módy. Proto se při jejich nákupu řiďte především svým úsudkem a přizpůsobte je svým nárokům, především pak tomu, jak často je budete nosit, zda v nich budete tančit nebo se chystáte pouze bavit a také zda se k vám jednoduše hodí. I plesové šaty by totiž měly vypadat přirozeně,“ uzavírá Helena Šikalová z obchodu Baronesa Park Hostivař.

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů