Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek

Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek

Chcete, aby vaše koupelna působila vždy uklizeně? Vybavte ji vhodným koupelnovým nábytkem. Ledabyle poházené kosmetické pomůcky, kartáčky na zuby a jiné drobnosti, bez kterých se v koupelně neobejdeme, bohužel vždy budí dojem nepořádku a neuspořádaného prostoru. Není proto nic snazšího, než je uschovat za dvířka skříněk, aby nebyly na očích.

Prvním kritériem pro výběr vhodného nábytku by měla být velikost místnosti. Do koupelny v panelovém domě se často nevejde nic víc, než koš na prádlo a skříňka s umyvadlem. „Malý prostor nemůžeme zastavět nábytkem a nevhodnými zařizovacími předměty. Důležitá je vzdušnost. Robustní nábytek a hluboké skříňky koupelnu zabetonují,“ varuje Karel Novotný, vedoucí oddělení designu SIKO KOUPELNY. Koupelnové umyvadlo je vhodnější závěsné, protože prostor opticky nestísní. Pod něj lze instalovat skříňku na drobné předměty. Výběr je velký, takže je možné koupit kousek, který vypadá subtilně, ale přesto pojme dostatek věcí. Praktická může být závěsná skříňka se zabudovaným umyvadlem, která nezabere příliš prostoru a lze pod ní snadno uklidit. Odborníci také doporučují využívat zrcadla, která prostor opticky rozšíří.

Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek (http://blog.mapaobchodu.cz)

Skříňka s umyvadlem ze série Pavia v elegantním a nadčasovém bílém provedení, výrobce Naturel, MOC v SIKO KOUPELNY: od 9.990 Kč

Pro všechen nábytek, nejen ten koupelnový, obecně platí, že dlouhodobý kontakt s vodou mu škodí. Nesmí stát ve vodě, voda se na něm nesmí ani dlouhý čas držet nebo po něm stékat. Vlhké prostředí ale samozřejmě problémem není. Koupelnový nábytek je vlhkosti přizpůsoben, rozhodně ji nebude vstřebávat a následně bobtnat. „Nejnáchylnějším místem jsou hrany, u kterých je velice důležité, aby byly kvalitně překryty páskou. Pokud se nábytek upravuje, např. se vyřezává otvor pro umyvadlo u desky, je důležité řez zakrýt silikonem, aby na něm nebyla žádná odkrytá plocha, kterou by mohlo docházet k nasakování vody,“ vysvětluje Ondřej Sochor, Senior Product Manager ze SIKO KOUPELNY.

Ač je dřevěný povrch nábytku i v koupelnách velmi populární, dřevo-masiv jako takové se k jeho výrobě téměř nevyužívá. „Obvykle se používají laminované dřevotřískové desky či MDF desky s folií s dekory různých druhů dřeva nebo lakované,“ doplňuje Sochor. Mezi nejpopulárnější dekory patří ořech, buk, dub, bříza, wenge, ale i zebrano, makasar nebo modřín.

Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek (http://blog.mapaobchodu.cz)

Skříňka s umyvadlem ze série Verona v dekoru ořech, výrobce Naturel, MOC v SIKO KOUPELNY: 15.980 Kč

Co se barevnosti týče, dekor dřeva a bílý lak patří mezi klasiku, která nikdy nezestárne. Zejména bílá nyní slaví svou renesanci. Často se ale lze setkat i s extravagantními barvami jakými jsou fialová, růžová nebo pistáciová. „Jedná se ale spíše o výstřelky, které nemají příliš šancí se na trhu dlouhodoběji prosadit. Vzhledem k tomu, že je nutné sladit koupelnu jako celek – tedy obklady, dlažbu, nábytek i sanitární keramiku dohromady, nejčastěji padne volba právě na bílou barvu, která se nejsnáze kombinuje,“ dodává Ondřej Sochor.

Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek (http://blog.mapaobchodu.cz)

Série koupelnového nábytku Cube, korpus v provedení wenge dokonale ladí s bílou čelní plochou v lesklém laku, výrobce Naturel, MOC v SIKO KOUPELNY: skříňka s umyvadlem 8.990 Kč, vysoká skříňka 5.690 Kč

Série Shift

Typickými znakem série Shift je její rozmanitost. Nábytek je k dostání ve čtyřech šířkách, třech hloubkách a dvou výškách, což poskytuje širokou škálu kombinací s umyvadly, která jsou také součástí série. Je možné zvolit stojací i závěsnou variantu a vybrat si ze čtyř barevných provedení ve vysokém lesku: bílá, antracit, dekor zebrano, nebo dekor dřeva (modřín).

Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek (http://blog.mapaobchodu.cz)

MOC v SIKO KOUPELNY: malá skříňka mezi umyvadly – dekor zebrano – 60×45×30 cm – 7.290 Kč; volně stojící skříňka pojízdná, s košem, se sedátkem – dekor zebrano – 16.290 Kč; skříňka pod umyvadlo – dekor bílý – 60×45×40 cm – 7.390 Kč; umyvadlová mísa 55×37,5×13 cm – 2.890 Kč

Série Oooh

Výběr názvu pro tuto sérii byl jednoduchý: zaoblené hrany a použité lamináty okouzlí každého. Pohodlí při užívání zajistí plnovýsuvy se samodovíráním. Zrcadlové skříňky mají zrcadlo i z vnitřní strany a ušetří tak zbytečné otvírání a zavírání dvířek. Korpus v bílém lesklém laku v kombinaci s dezénem dubu, černé čočky, metal bubble či borneo reliéfu.

Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek (http://blog.mapaobchodu.cz)

Ceny k doptání v SIKO KOUPELNY

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů