Nákupní centra Brno – 1. část

Nákupní centra Brno – 1. část

Jestliže se řekne nákupní centrum, představíme si velkou budovu, ve které je soustředěna spousta obchodů s nejrůznějším zbožím. Cokoli vás napadne, to v nákupním centru seženete a ještě se vaše návštěva jakéhokoli z těchto nákupních center může stát kulturním zážitkem. Asi proto se sem lidé sjíždějí z nejrůznějších koutů naší republiky a dokonce i ze zahraničí. Taková jsou i nákupní centra v Brně – obrovské budovy plné obchodů, restaurací, kaváren, supermarketů nebo hypermarketů, s multikinem či bowlingovou dráhou. Nákupní centra Brno zvou nejen k nákupům, ale také k relaxaci. Brno láká na spoustu takových míst, která si nyní představíme. V I. části se dozvíme informace o nákupním a zábavním centru Olympia Brno, nákupním a zábavním centru Avion shopping park Brno a obchodním centru Futurum Brno.

Olympia Brno

Nákupní a zábavní centrum Olympia

Olympia Brno byla vybudována mezi prvními nákupními centry v Brně koncem minulého století. Od svého otevření roku 1999 se neustále rozrůstá a nabízí tak svým návštěvníkům opravdu velice široký sortiment služeb. V Olympii Brno naleznete hypermarket, nejrůznější obchody s módou, obuví, hračkami, knihkupectví, drogerie, prodejny nábytku, lékárnu, čistírnu oděvů, restaurace a rychlá občerstvení, čokoládovnu, prodej koření, komplex multikin, bowling a další herní nabídky pro strávení vašeho volného času. Dále je zde vybudován sportovně relaxační park s horolezeckou stěnou, dětským hřištěm s malou železnicí, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází cyklostezka vedoucí až do Brna. V zimním období můžete využít kluziště pro každou věkovou kategorii. Nákupní a zábavní centrum Olympia Brno je opravdu to pravé pro celou rodinu, a to v jakémkoli ročním období a při nejrůznějším počasí.

Nákupní a zábavní centrum Olympia Brno nabízí svým návštěvníkům velmi rozsáhlé kryté i otevřené parkoviště s dostatečným počtem parkovacích míst. Do tohoto nákupního a zábavního centra se dostanete z centra Brna za deset minut a to modrým, klimatizovaným a velmi pohodlným autobusem ZDARMA. Časová frekvence odjezdů z Brna i zpět od Olympie Brno činí cca 10 minut. Otevírací doba je v tomto nákupním a zábavním centru různá.

Jednotlivé pasáže mají různé otevírací doby. Obchody v Olympii Brno pondělí – pátek 10:00 – 21:00, sobota a neděle 9:00 – 21:00. Albert Hypermarket pondělí – neděle 7:00 – 22:00. Multikino Palace Cinemas pondělí – pátek 14: 30 – 22:00, sobota a neděle 9:30 – 22:30.

V nákupním a zábavním centru Olympia Brno to žije ve dne i v noci.

Avion shopping park Brno

Nedaleko nákupního a zábavního centra Olympia Brno, leží další nákupní centrum, které se nazývá Avion shopping park Brno. Je to komplex budov nabízející nejrůznější zboží, které využíváte každý den. Určitě stojí za to Avion shopping park Brno navštívit. Naleznete zde nejrůznější obchody s módou, obuví, lékárnu, prodejny elektroniky, zverimex, Tesco Extra, knihkupectví, restaurace a kavárny a další obchody pro vaše plné nákupní vyžití. V centru Avion shopping park Brno jsou umístěny i samostatné obchody jako např. Ikea, Electro World, Siko koupelny, Moundfield a další.

V prostorách nákupního centra Avion shopping park Brno je dostatečný počet parkovacích míst – 2500, proto máte jistotu, že vždy najdete místo k zaparkování svého automobilu. Ale pozor! Do tohoto centra se dostanete i pohodlnou autobusovou dopravou. Jde o žlutý autobus, do kterého nastoupíte v centru Brna a během necelých deseti minut už můžete být ve víru nákupů. To samé platí o cestě zpět. Vše je samozřejmě bezplatnou službou tohoto centra.

Za nákupním centrem Avion shopping park Brno vede cyklostezka a dostanete se po ní až do středu Brna. Jestliže vás lákají nákupy v centru Avion shopping park Brno, určitě vás zajímá i otevírací doba od pondělí až do neděle.

Zde uvádíme rozpis otevírací doby některých z obchodů: Tesco Extra: NONSTOP, Kavárny a restaurace: 8:00 – 21:00, Ikea 10:00 – 22:00, Electro World 9:00 – 21:00

Futurum Brno

Obchodní centrum Futurum

Široké spektrum služeb a skvělou nabídku zboží naleznete ve Futuru Brno. Nejrůznější světové značky, ale i levnější výrobky zde můžete zakoupit vždy, když se vám právě bude chtít. Přijeďte se do obchodního centra Futurum Brno podívat. Objevíte v něm hypermarket Tesco, velkoprodejnu s nábytkem Jena, můžete si dopřát návštěvu kadeřníka či modeláž nehtů, v pohodlí se naobědváte nebo navečeříte v příjemných restauracích a projdete si obchody s oděvy, obuví, elektronikou, s hračkami, se sportovním vybavením, navštívíte pobočky mobilních operátů a jsou zde další a další možnosti. Máte dítě a nesehnali jste hlídání? Nevadí. I na vaše nejmenší Futurum Brno myslí. Je zde zřízen hrací koutek, ve kterém se děti dokonale vyžijí.

Obchodní centrum Futurum Brno má velké prostory k parkování. Jedná se o 1400 míst na krytém parkovišti. Nemusíte se bát, že by vám cestou zpět došel benzín, protože v tomto obchodním centru si můžete natankovat u levné čerpací stanice. Do Futura Brno se dostanete z centra Brna červeným autobusem, který vás zcela zdarma dopraví do nákupního centra i zpět.

Otevírací doba pondělí – neděle: Pasáž: 10:00 – 21:00, Tesco: 7:00 – 22:00, Dětský koutek: 10:00 – 21:00, Myčka aut: 8:00 – 21:00, Čerpací stanice: nonstop

Navštivte obchodní centrum Futurum Brno, kde se neustále konají nejrůznější akce pro dospělé i pro děti v podobě např. módních přehlídek svatebního veletrhu, oslav narozenin pro děti, tanečních představení a jiné.

V další části článku se můžete těšit na více nákupních center jako je Galerie Vaňkovka, OC Velký Špalíček, Campus Square nebo NC Královo Pole.

Další informace najdete na internetovém portále mapující obchody v ČR www.mapaobchodu.cz

Zdroj fotografií: www.wikipedia.org

Fotografie dodává Thinkstock.

Ochrana osobních údajů