Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku?

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku?

Sponzorované odkazy:

V letošní sezóně je dovoleno takřka vše. Kulaté tvary se kombinují s přísně hranatými, v materiálech i barvách panuje volnost. Důraz se klade na technické vychytávky a na relaxační funkci koupelny.

SANITÁRNÍ KERAMIKA

Z trendů panuje největší volnost jednoznačně v oblasti sanitární keramiky. Různorodost tvarů i materiálů je ohromující. Společné je jim to, že se sanitární keramika stává dominantním prvkem koupelen. Vany opouští kouty a rohy místností a přesouvají se do centra dění. Umyvadla a klozety jim při tom zdatně sekundují.

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku? (http://blog.mapaobchodu.cz)

Samostatně stojící vana z materiálu Matt Solid, Design by Triomini, rozměr: 183×93×55 cm, MOC v SIKO KOUPELNY: 59.990 Kč

Barvy a materiály

„Dávno neplatí, že je umyvadlo bílé a vana z akrylátu. Do popředí se tlačí nové barvy i materiály. Prim sice hraje i nadále keramika, na popularitě však výrazně získává litý mramor vyrobený ze směsi pryskyřice a mletého dolomitu. Novinkou je Matt Solid – materiál původně používaný na výrobu luxusních kuchyňských pracovních desek, který charakterizuje extrémní odolnost a nekonečná tvarová variabilita,“ vyjmenovává trendy Karel Novotný, vedoucí oddělení designu společnosti SIKO KOUPELNY. Materiál Matt Solid má i tu výhodu, že je celoprobarvený, což v případě poškození, například nárazem ostrého předmětu, umožňuje defekt leštěním zcela a jednoduše odstranit. Díky této vlastnosti je rovněž možné povrch snadno a bez poškození čistit i abrazivními prostředky. Příznivci netradičních interiérů zase svou koupelnu rádi doplní designovými kamennými umyvadly. Ta zaujmou především příjemnými přírodními barvami a jemným minerálním mramorováním.

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku? (http://blog.mapaobchodu.cz)

Kamenné umyvadlo, Design by Triomini, v nabídce čtyři designy – dva tvary ve dvou barvách s jemným minerálním mramorováním, MOC v SIKO KOUPELNY: 7.990 Kč

Vany

Vany kromě relaxační funkce nabízejí i plnohodnotné sprchování. To je zajištěno jednak širokou nabídkou vanových zástěn, které zabraňují vodě proniknout do prostoru koupelny, a také tvarem, který se této multifunkčnosti přizpůsobuje. Trendem je rovněž vana jako solitérní prvek místnosti, čemuž je přizpůsoben nejen její tvar, ale i vzhled. Do retro koupelen se hodí vany s dobovými prvky, do moderních zase ty puristických tvarů z netradičních materiálů.

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku? (http://blog.mapaobchodu.cz)

Samostatně stojící vana Zeus v retro designu, materiál litý mramor, rozměr 170×80 cm, MOC v SIKO KOUPELNY: 24.990 Kč

Sprchové kouty

Již nemusíme plánovat koupelnu podle prostoru nejvhodnějšího pro sprchový kout, ale sprchový kout podle koupelny. „Trend je jednoznačný, materiály dosáhly takového stupně propracovanosti, že je možné sprchové kouty přizpůsobit tvaru místnosti,“ vysvětluje Karel Novotný. Rovněž údržba je díky dokonalosti materiálu minimální. Zatímco v prostorově menších koupelnách je časté zkombinování funkce vany a sprchového koutu, abychom dosáhli co největší úspory místa a zároveň komfortu, velké koupelny se vyznačují opravdu prostornými sprchovými kouty. Pasé v těchto koupelnách začínají být sprchové vaničky, hitem jsou vyspádované kouty, které beze spár přecházejí do zbytku místnosti, výjimkou již nejsou ani kouty zcela bez zástěn.

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku? (http://blog.mapaobchodu.cz)

Sprchové dveře Top Comfort, výrobce: Anima, MOC v SIKO KOUPELNY: 9.990 Kč; odtokový žlábek z nerezové oceli Lux s roštem (výběr ze 3 variant, rozměr 80 cm), 5.990 Kč (obrázek koupelny série Smart)

Umyvadla, toalety a bidety

Důraz na pohodlí a relaxační funkci koupelny panuje i v oblasti umyvadel. Do velkých koupelen se hodí dvojumyvadla, která šetří čas a zvyšují uživatelský komfort. V prostorově menších koupelnách si díky novým technologiím a materiálům můžeme přizpůsobit umyvadlo prostoru. Řezatelná umyvadla lze jednoduše zkrátit na přesně požadovaný rozměr a tak je zasadit do niky či jiného přesně vymezeného prostoru. „Ať velkým či malým umyvadlům je společná úprava maximálně usnadňující údržbu a zamezující usazování nečistot, zabraňující přilnutí vody a vodního kamene a zachovávající lesk,“ doplňuje Novotný. Totéž platí i pro toalety, bidety a čím dál častější pisoáry. Z barev převažuje bílá, výjimkou však není ani kontrastní černá, nebo přírodní odstíny kamene. Tvar sanitární keramiky nehraje roli – výrobci nabízejí sladěné série kulatých, hranatých i atypických tvarů a samozřejmě i rozměrů.

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku? (http://blog.mapaobchodu.cz)

Série Ventuno, výrobce: Ideal Standard, MOC v SIKO KOUPELNY: umyvadlo (55×52 cm) 4.290 Kč, bidet 7.490 Kč, klozet 6.990 Kč

BATERIE

U baterií mnohdy na první pohled není zřejmé, zda-li se jedná o umělecký artefakt nebo o skutečně funkční kousek. Výrobci kladou důraz nejen na perfektní vzhled, ale i na technické detaily. „Termostatické baterie se stávají standardem. Jsou čím dál více vyhledávány nejen díky komfortu používání, ale hlavně z důvodu úspory vody a energie. Dalším plusem pro termostatické baterie je bezpečnost. Především rodiny s dětmi ocení bezpečnostní dětskou pojistku proti opaření. Výjimkou již nejsou ani luxusní baterie, u kterých je možné předvolit si oblíbenou teplotu a průtok vody. Své vlastní nastavení si poté uživatel vyvolá jednoduše, stisknutím tlačítka. Baterie si je přitom schopna zapamatovat nastavení až tří uživatelů,“ vysvětluje Karel Novotný.

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku? (http://blog.mapaobchodu.cz)

Baterie série Freedom, výrobce VitrA, k dostání v SIKO KOUPELNY za 49.990 Kč

NÁBYTEK

Největší proměnou jednoznačně prochází nábytek. „Nevzhledným skříňkám, jejichž jediným účelem bylo pojmutí co nejvíce ručníků a nezbytných koupelnových drobností, odzvonilo. Dnešní nábytek pojme spoustu věcí, vypadá nádherně a ještě ke všemu se dobře udržuje,“ říká Karel Novotný. Nechybí pojezdy pro dokonalý přehled o obsahu skříňky, kolečka pro snadný přesun pro potřeby úklidu ani dekory ladící s obklady. Zejména dekor dřeva je velmi elegantní a často umí pozvednout koupelnu ještě o několik úrovní výše.

Co je "trendy" v sanitární keramice, bateriích a koupelnovém nábytku? (http://blog.mapaobchodu.cz)

Série Shift, výrobce: VitrA, MOC v SIKO KOUPELNY: malá skříňka mezi umyvadly (dekor zebrano, 80×45×40 cm) 7.890 Kč, volně stojící skříňka se sedátkem (dekor zebrano) 16.260 Kč

DOPLŇKY

V oblasti doplňků se také prosazuje důraz na technická vylepšení. Zrcadla bývají doplněna kvalitním osvětlením, uživatelský komfort zejména pro ženy nabízí například zrcadla se zabudovaným kosmetickým zrcátkem nabízejícím až trojnásobné zvětšení. V oblasti koupelnového textilu je nabídka nepřeberná, textilní předložky či ručníky se nabízejí ve stejných barevných kombinacích jako obklady a dlažby. Oblíbený motiv obkladu je tak možné mít i na ručníku či osušce a to hned v několika barvách. Na své si přijdou i děti. Holčičky jistě ocení třeba mýdlenku s designem kočičky Hello Kitty.


Společnost SIKO KOUPELNY vznikla v roce 1991 jako ryze česká soukromá firma, která se zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem kompletního vybavení koupelen. V současnosti je v oboru vybavení koupelen největší specializovanou sítí prodejen působící ve 36 pobočkách po celé ČR, z toho 26 vlastních. Zaměstnává více než 500 zaměstnanců a její roční obrat překračuje 2,5 miliardy Kč. V loňském roce úspěšně expandovala na slovenský trh otevřením prodejny v Bratislavské čtvrti Lamač, letos v březnu otevřela v Bratislavě největší prodejnu koupelnového vybavení v Česko–Slovensku. Díky svému širokému sortimentu a komfortním vzorovým prodejnám se firma maximálně řídí svým sloganem „SIKO – prodejny plné inspirace“.

.

Fotografie dodává Thinkstock.